WRÓĆ DO LISTY ARTYKUŁÓW

Koniec wsparcia dla SQL Server 2014 – przypomnienie

Szanowni Użytkownicy,

Przypominamy, że z dniem 01.06.2023 upływa termin publikowania wersji wspierających SQL Server 2014 w związku z czym moduł administracyjny nie będzie umożliwiał aktualizacji programów do nowszych wersji na tym serwerze baz danych.

Minimalna wersja wspierana przez pakiet Wapro ERP to wersja SQL Server 2016.

Należy wziąć pod uwagę dodatkowo fakt, że w niektórych przypadkach w zależności od zainstalowanego systemu operacyjnego mogą być konieczne do uwzględnienia dodatkowe wymagania nowej platformy baz danych dostarczanej przez Microsoft.

Mianowicie platforma baz danych SQL Server 2014 jest ostatnią dostarczaną przez firmę Microsoft, która działa na systemach na architekturze 32 bit.

Oznacza to, że jeśli posiadacie Państwo system operacyjny 32 bit nie będzie możliwości zainstalowania na nim nowszej wersji SQL server bez zmiany architektury systemu operacyjnego do 64 bit.

Zgodnie z wytycznymi firmy Microsoft, nie jest możliwa zmiana architektury 32 bit na 64 bit bez uprzedniej reinstalacji systemu operacyjnego z wykorzystaniem instalatora systemu w odpowiedniej wersji.

Zachęcamy Państwa do konsultacji ze swoimi Partnerami technicznymi, którzy podpowiedzą jakie kroki będą konieczne w przypadku Państwa instalacji i aktualnie zainstalowanego systemu operacyjnego.

Ważne!

Proces aktualizacji do nowej wersji SQL Server należy przeprowadzić po uprzedniej analizie możliwej wersji jaka jest dostępna dla danego systemu operacyjnego.

Jeśli posiadasz aktualnie system operacyjny, który nie umożliwia zainstalowania nowszej wersji to jedyna możliwa ścieżka polega na uprzedniej aktualizacji (nowej instalacji systemu Windows) a dopiero potem instalacji nowszej wersji SQL Server.
Uruchamianie instalacji nowej instancji za pomocą Instalatora Wapro nie spowoduje aktualizacji do wyższej wersji ponieważ dobiera on wersję do systemu operacyjnego jeśli zatem system nie umożliwia instalacji nowszej wersji spowoduje to tylko doinstalowanie kolejnej instancji w starej wersji.