WRÓĆ DO LISTY ARTYKUŁÓW

Portal HR szczególnie przydatny w okresie urlopowym!

Nowoczesny portal HR  ułatwia życie pracownikom, przełożony oraz działowi HR. Pracownicy mogą za pomogą kilku kliknięć załatwić swoje sprawy w dogodnym dla siebie momencie. Dzięki mobilności portalu menedżerowanie mogą szybciej odpowiedzieć na zdarzenia wymagające ich decyzji. Jest to szczególnie ważne przy pracy zdalnej oraz w okresie wakacji, kiedy częściej przebywamy poza biurem, a liczba składanych wniosków urlopowych jest większa.

Mobilna i intuicyjna obsługa

Portal HR wykorzystuje nowoczesną technologię, co pozwala jego użytkownikom na mobilną pracę. Każdy z użytkowników samodzielnie decyduje na jakim urządzeniu (telefon lub komputer) i kiedy chce z niego korzystać. Najważniejsze sprawy, takie jak: zadania w kalendarzu, dostępny wymiar urlop, informacje o ostatnim wynagrodzeniu oraz powiadomienia o zdarzeniach, są dostępne od razu po zalogowaniu w głównym oknie portalu. Obsługa portalu jest prosta i intuicyjna.

Przykład: Załóżmy, że jesteśmy poza firmą i chcemy złożyć wniosek urlopowy. Możemy zrobić przez telefon. Przycisk Wniosek urlopowy, wraz z informacją o pozostałej do wykorzystania liczbie dni urlopu, jest dostępny od razu w centralnej części aplikacji. Po jego wyborze wniosek jest już automatycznie wypełniony danymi.  Pozostaje nam wybrać dzień i wysłać wniosek. Wystarczy poczekać na powiadomienie o jego zatwierdzeniu.

Centrum akceptacji. Wszystkie sprawy wymagające decyzji w jednym miejscu

Centrum akceptacji prezentuje sprawy, które wymagają decyzji użytkownika. W tym miejscu znajdują się zadania do wykonania polegające na rozpatrzeniu wniosków, które zgodnie z definicjami ścieżek akceptacji trafiły do decyzji użytkownika. Wnioski mogą być różnych typów i dotyczyć różnych spraw. Dla każdego z nich dostępne są szczegółowe dane ułatwiające podjęcie decyzji.

Przykład: Menedżer akceptujący wniosek urlopowy może od razu sprawdzić w kalendarzu nieobecności zespołu, jaka jest dostępność pozostałych pracowników  w dniu, na który został złożony wniosek urlopowy.

W opisie wniosku widoczna jest również ścieżka dotychczasowej akceptacji oraz dane kontaktowe osoby składającej wniosek.  Użytkownik może akceptować wnioski pojedynczo lub grupowo, a jeśli jest taka potrzeba odrzucić lub zamknąć ich obieg (np.  gdy wniosek jest już nieaktualny).

Konfigurowalne powiadomienia

Portal przekazuje powiadomienia za pośrednictwem wiadomości e-mail. Powiadomienia działają również na urządzeniach mobilnych. Tak więc pracownik, jeśli wyrazi na to zgodę przy instalacji aplikacji na telefonie, otrzyma informacje o zdarzeniach wymagających jego reakcji nawet wtedy, gdy w danej chwili nie korzysta z aplikacji.

Dzięki konfigurowalnym powiadomieniom każdy indywidualnie zdecydować czy i kiedy chce otrzymywać powiadomienia. Może je otrzymywać natychmiast, czyli zaraz po wystąpieniu zdarzenia (np. złożeniu wniosku urlopowego przez członka swojego zespołu) lub zbiorczo, o określonej porze dnia. Użytkownik w konfiguracji powiadomień może wybrać jedną z dostępnych opcji częstotliwości wysyłki wiadomości e-mail: Jak najwcześniej, Codziennie rano, Codziennie po południu, Codziennie rano i po południu. Można też całkowicie wyłączyć powiadomienia.

Portal HR jest wyposażony w cały wachlarz funkcjonalności przydatnych użytkownikom

  • Oszczędza czas pracowników i menedżerów dzięki obsłudze wniosków i zgłoszeń
  • Poprawia komunikację i relacje w firmie, przy użyciu zaawansowanego komunikatora z działem kadr, wyszukiwarki pracowników oraz kalendarzy
  • Angażuje pracowników w życie firmy i pomaga im w pracy, dzięki bazie wiedzy oraz bazie dokumentów, danym analitycznym i innym narzędziom zebranym w jednym miejscu

Jeżeli zainteresował Cię Portal HR zapraszamy do kontaktu z przedstawicielem sieci sprzedaży, lub z Działem Sprzedaży WAPRO.