WRÓĆ DO LISTY ARTYKUŁÓW

Wapro Aukcje – integracja z BaseLinker

W ostatniej wersji systemu do integracji portali aukcyjnych Wapro Aukcje wprowadzono nowy wariant Biznes 365.

Wariant umożliwia integrację nie tylko jak dotychczas z platformą aukcyjną Allegro ale także z portalem BaseLinker, który jest zintegrowany z wieloma platformami typu marketplace.

Proces integracji aplikacji jest bardzo prosty bo wymaga od użytkownika 2 prostych kroków:

  1. Określenie czy konto, które dodaje współpracuje tylko z Baselinker czy równolegle z Allegro (umożliwia to komunikację bezpośrednio do Allegro a także integrcję zamówień z innych platform typu marketplace czy sklepów internetowych)
  2. Wprowadzenie klucza API, który należy skopiować z konfiguracji konta portalu Baselinker i wkleić go do konfiguracji w Wapro Aukcje

Po zapisaniu danych i uruchomieniu synchronizacji nastąpi proces pobierania zamówień (początkowa synchronizacja pobiera zamówienia na jeden dzień wstecz względem daty bieżącej).

Logika działania jest spójna z tym co do tej pory oferował system Wapro Aukcje:

  1. Program pobiera informacje o złożonych zamówieniach
  2. Zakłada kontrahenta w kartotece wraz z adresem dostawy
  3. Pozwala powiązać produkt z zaimportowanego zamówienia z produktem Wapro Mag a także powiązać go automatycznie w trakcie importu poprzez kod EAN
  4. Przesłać zamówienie pobrane z Baselinker do Wapro Mag
  5. Wysłać produkt z Wapro Mag za pośrednictwem Wapro Aukcje do platformy Baselinker

Pobrane zamówienia mogą być odpowiednio rozróżnione na liście poprzez wskazanie platformy, z której zostały pobrane a także podsystemu. W przypadku Baselinkera umożliwia on pobieranie danych z wielu źródeł tym samym aby odpowiednio rozróżnić taką sprzedaż w Wapro Aukcje prezentowane jest to w kolumnie Źródło zakupu.

W kolejnych wersjach zakres integracji będzie rozszerzany i w najbliższych tygodniach należy spodziewać się takich funkcji jak:

  1. Synchronizacja stanu produktu
  2. Synchronizacja cen produktu
  3. Wysyłanie informacji o zmianie statusu zamówienia w Wapro Mag

Zachęcamy do zapoznania się z nowym rozwiązaniem.