WRÓĆ DO LISTY ARTYKUŁÓW

WAPRO Mag i integracja z Elektronicznym Nadawcą Poczty Polskiej

Moduł WAPRO Mag został wzbogacony o integrację z największym operatorem przesyłek jakim jest Poczta Polska.
Poczta Polska swoim klientom udostępnia system o nazwie Elektroniczny nadawca, dzięki czemu użytkownicy tego systemu mogą korzystać z przesyłek pocztowych i kurierskich zarówno w kraju jak i za granicą.

Wersja 8.40.0 systemu magazynowo-sprzedażowego WAPRO Mag, wprowadziła istotne zmiany w module Paczek kurierskich.

Po pierwsze moduł ten został udostępniony użytkownikom systemu WAPRO Mag z pakietu WAPRO ERP w wariancie START czyli najniższym wariancie.

Po drugie moduł został wzbogacony o integrację z największym operatorem przesyłek jakim jest Poczta Polska. Poczta Polska swoim klientom udostępnia system o nazwie Elektroniczny nadawca, użytkownicy tego systemu mogą korzystać z przesyłek pocztowych i kurierskich zarówno w kraju jak i za granicą.

Dodatkowo za pośrednictwem Poczty Polskiej dostępna jest największa sieć punktów odbioru dla odbiorców końcowych z wykorzystaniem takich punktów jak:

 • Punkty pocztowe
 • Stacje Orlen
 • Sieć sklepów Żabka
 • Kioski RUCH

Użytkownicy systemu WAPRO Mag otrzymali w ramach nowej funkcjonalności następujące operacje do wykorzystania:

 1. Nadawanie paczek pojedynczo lub grupowo (opcja w zależności od wyboru tworzy albo jeden zbiór w EN lub wiele zbiorów z pojedynczymi paczkami)
 2. Obsługa wielu rodzajów przesyłek
 3. Pobieranie listy punktów nadawczych przypisanych do danego klienta
 4. Pobieranie etykiet dla zbioru paczek
 5. Zamawianie kuriera
 6. Sprawdzanie statusu
 7. Automatyczne kasowanie niezamkniętych zbiorów EN

Dodatkowo integracja obejmuje możliwość przesyłania informacji o numerze paczki do systemu integracji z Allegro czyli WAPRO Aukcje dzięki temu mogą automatyzować proces nadawania paczek i informowania o tym swoich klientów.

Analogicznie można tworzyć paczki na podstawie zamówień otrzymanych z transakcji Allegro (pobranych za pośrednictwem systemu WAPRO Aukcje) lub za pośrednictwem sklepu internetowego WAPRO B2C. Dane adresowe przenoszone są do paczki w sposób automatyczny co pozwala wyeliminować błędy nadawania paczek.

* Obecne API usługi Elektroniczny nadawca nie umożliwia nadawania paczek w ramach tzw. Allegro Dostawy