WRÓĆ DO LISTY ARTYKUŁÓW

Zmiany w API dla operatora przesyłek UPS

Szanowni Użytkownicy,

Informujemy iż z dniem 03.06.2024 r. firma kurierska UPS wprowadza istotne zmiany w działaniu usługi API, które wymagają Twojej reakcji.

Aby działała integracja z usługą bazującą na nowym protokole komunikacyjnym Rest API musisz włączyć obsługę tego protokołu w portalu UPS (https://developer.ups.com/catalog?loc=pl_PL).

Za pomocą tego portalu rejestrujesz aplikację, która będzie się integrowała przez API – wynikiem tej rejestracji jest pozyskanie nowych wymaganych parametrów uwierzytelniania:

  • Client ID 
  • Client Secret

Te dane powinny zostać wprowadzone do nowych parametrów w module konfiguracji paczek w Wapro Mag dla operatora UPS (Administrator | konfiguracja firmy | paczki kurierskie).

Parametry:

  • Client Id
  • Client Secret

Dodatkowo musisz upewnić się, że masz uzupełniony parametr API Nr klienta.

W przypadku problemów z generowaniem danych do nowego API kontaktuj się ze swoim opiekunem handlowym UPS lub infolinią UPS.

Ważne!

Opisane nowe parametry w konfiguracji firmy Wapro Mag oraz logika komunikacji z API zostanie opublikowana w formie aktualizacji Wapro Update w dniu 03.06.2024 r. w godzinach porannych.

Termin aktualizacji podyktowany jest faktem, iż wgranie zmian do bazy użytkownika skutkuje przestawieniem automatycznie komunikacji na nowe API.

W przypadku braku wprowadzenia nowych parametrów do uwierzytelnienia w API operacje na paczkach dla tego operatora przez API będą niemożliwe.

Szczegółowe informacje o zmianach w API UPS dostępne na stronie operatora przesyłek: